Zakopane – 3,5 miliona odszkodowania

Iwo Fisz        29 grudnia 2011        7 komentarzy

Niedawno pisałem o problemach Poznania z roszczeniami odszkodowawczymi po wprowadzeniu miejscowego planu zagospodarowania. Możecie przeczytać o tym tutaj i tutaj. Takie problemy mają również inne miasta. Przykładem jest Zakopane i spór ze spółką Ekorem Inwestycje spółka z o.o.

 Spółka jest właścicielem nieruchomości o powierzchni 3.600 m2, gdzie miał powstać budynek wielorodzinny o powierzchni ok. 2.500 m2. W wyniku wprowadzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, teren ten nie mógł zostać przeznaczony pod zabudowę.

Deweloper pozwał gminę o zapłatę odszkodowania w kwocie 12 milionów złotych. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zasądził od Zakopanego 3,5 miliona złotych. Wyrok nie jest prawomocny – miasto zapowiada apelację. Zaskarżanie wyroku rozważa też spółka, ponieważ nie uwzględniono jej żądań w całości.

Poza znaczną wartością dochodzonych roszczeń, pikanterii sprawie dodaje fakt, iż zdaniem Ekorem Inwestycje sp. z o.o., zakopiański magistrat celowo opóźniał postępowanie w sprawie wydania warunków zabudowy, co spowodowało, że został ustalony miejscowy plan zagospodarowania. Uchwalenie planu miejscowego zmieniło przeznaczenie obszaru, na którym położona jest działka spółki i uniemożliwiła zabudowę.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

bogusz Kiszela Sierpień 20, 2017 o 23:21

Zakopane – 3,5 miliona odszkodowania

Dzień dobry, to sprawa mojego ojca, przegraliśmy w wyższych instancjach dziś stasburg

Mam inne takie sprawy, jest Pan zainteresowany doradztwem?

Odpowiedz

Iwo Fisz Sierpień 30, 2017 o 15:31

Odpowiedziałem Panu na email o tej treści.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

{ 5 trackbacki }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: