Elfy zablokowały budowę drogi

U nas pada śnieg, a na Islandii pojawił się problem poważniejszy, a na pewno bardziej nietypowy. Mianowicie, elfy zablokowały budowę drogi.

Może nie tak dokładnie elfy, ale koalicja ekologów i obrońców elfów doprowadziła do wstrzymania budowy drogi łączącej Reykjavik z Półwyspem Álftanes. Z uwagi na ich sprzeciw, sprawę budowy drogi będzie musiał rozpoznać Islandzki Sąd Najwyższy.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Elfy opóźniają islandzki projekt budowy drogi.

Więcej na temat obrońców elfów przeczytasz tutaj: Hraunavinir (niestety bez tłumaczenia na język angielski).

Iwo Fisz

Iwo Fisz
Podobne artykuły

 1. -} pisze:

  W każdej wiadomości na ten temat, pojawia się fragment: “Absurd sytuacji jest tym większy, że jednomyślność nie może być osiągnięta, ponieważ w publicznych przesłuchaniach na temat wpływu na środowisko muszą także wziąć udział jakikolwiek z nieuchwytnych elfów.”
  Dlaczego? Mają to w prawie zapisane?

 2. Piotr pisze:

  Znów ci ekolodzy… Takiego bloga szukałem. Poszukuję ich do mojego bloga-katalogu najlepszych polskojęzycznych blogów o prawie http://the-best-of-law.blogspot.com/. Z przyjemnością dodaję do niego Twój blog. Wszystkiego co najlepsze! Piotr.

 3. anka pisze:

  Cuda się dzieją na tym świecie;) ale co poradzimy:)

 4. Grzegorz pisze:

  Co gorsza większość tych pseudekologów wyrządza więcej krzywdy niż pożytku. Opinie na temat oddziaływania inwestycji na środowisko powinni wydawać pracownicy naukowi z różnych uczelni zajmujących się NAUKOWO ochroną środowiska i na podstawie ich OOS (nie jednego a kilku) dochodzić konsensusu. Obecnie OOS może sporządzić zasadniczo każdy gdyż przepisy ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627 z późniejszymi zmianami) nie precyzują, kto może sporządzić raport.
  Natomiast często zdarzające się akcje blokowania budowy mają podtekst raczej finansowy niż troski o środowisko, ale to jest tylko i wyłącznie moje skromne zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać.

 5. prawnik pisze:

  Jak widać, nie tylko w polskim prawie są absurdy. Przynajmniej u nas nikt się nie zasłania Elfami… 😛

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.