Elfy zablokowały budowę drogi

Iwo Fisz        16 stycznia 2014        10 komentarzy

U nas pada śnieg, a na Islandii pojawił się problem poważniejszy, a na pewno bardziej nietypowy. Mianowicie, elfy zablokowały budowę drogi.

Może nie tak dokładnie elfy, ale koalicja ekologów i obrońców elfów doprowadziła do wstrzymania budowy drogi łączącej Reykjavik z Półwyspem Álftanes. Z uwagi na ich sprzeciw, sprawę budowy drogi będzie musiał rozpoznać Islandzki Sąd Najwyższy.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Elfy opóźniają islandzki projekt budowy drogi.

Więcej na temat obrońców elfów przeczytasz tutaj: Hraunavinir (niestety bez tłumaczenia na język angielski).

Iwo Fisz

{ 10 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

-} Styczeń 17, 2014 o 17:58

W każdej wiadomości na ten temat, pojawia się fragment: “Absurd sytuacji jest tym większy, że jednomyślność nie może być osiągnięta, ponieważ w publicznych przesłuchaniach na temat wpływu na środowisko muszą także wziąć udział jakikolwiek z nieuchwytnych elfów.”
Dlaczego? Mają to w prawie zapisane?

Odpowiedz

Iwo Fisz Styczeń 31, 2014 o 12:44

-} – nie zastanawiałem się nad regulacjami na Islandii. Myślę, że jak będzie potrzeba, to ktoś przebierze się za elfa :).

Odpowiedz

Piotr Styczeń 25, 2014 o 21:47

Znów ci ekolodzy… Takiego bloga szukałem. Poszukuję ich do mojego bloga-katalogu najlepszych polskojęzycznych blogów o prawie http://the-best-of-law.blogspot.com/. Z przyjemnością dodaję do niego Twój blog. Wszystkiego co najlepsze! Piotr.

Odpowiedz

Iwo Fisz | Blog o zagospodarowaniu przestrzennym Styczeń 26, 2014 o 16:22

Dziękuję za dobre słowo!

Odpowiedz

eM Styczeń 29, 2014 o 08:35

dołączam się – publikacje na tym blogu bardzo mi się przydają, tak trzymać!

Odpowiedz

Iwo Fisz | Blog o zagospodarowaniu przestrzennym Styczeń 30, 2014 o 07:58

Bardzo dziękuję :).

Odpowiedz

anka Kwiecień 2, 2014 o 16:15

Cuda się dzieją na tym świecie;) ale co poradzimy:)

Odpowiedz

Grzegorz Maj 22, 2014 o 12:43

Co gorsza większość tych pseudekologów wyrządza więcej krzywdy niż pożytku. Opinie na temat oddziaływania inwestycji na środowisko powinni wydawać pracownicy naukowi z różnych uczelni zajmujących się NAUKOWO ochroną środowiska i na podstawie ich OOS (nie jednego a kilku) dochodzić konsensusu. Obecnie OOS może sporządzić zasadniczo każdy gdyż przepisy ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627 z późniejszymi zmianami) nie precyzują, kto może sporządzić raport.
Natomiast często zdarzające się akcje blokowania budowy mają podtekst raczej finansowy niż troski o środowisko, ale to jest tylko i wyłącznie moje skromne zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać.

Odpowiedz

Iwo Fisz | Blog o zagospodarowaniu przestrzennym Maj 23, 2014 o 11:01

Panie Grzegorzu! Skomentuję to dość krótko – rzetelność niektórych raportów pozostawia bardzo wiele do życzenia…

Odpowiedz

prawnik Maj 26, 2014 o 08:32

Jak widać, nie tylko w polskim prawie są absurdy. Przynajmniej u nas nikt się nie zasłania Elfami… 😛

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: