Gdy sąsiad będzie ograniczać dostęp światła

Iwo Fisz        07 czerwca 2012        2 komentarze

W poprzednim wpisie pt. “Warunki zabudowy a dostęp światła słonecznego” pisałem o problemach związanych z sytuacją, gdy planowana inwestycja będzie wpływać na nasłonecznienie nieruchomości.

Temat jest ważny, więc postanowiłem napisać o tej kwestii artykuł, który przeczytasz na portalu www.wyborcza.biz. Zapraszam do lektury!

Iwo Fisz

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Grzegorz Dziwota Czerwiec 12, 2012 o 10:57

Zgadzam się z artykułem. Dochodzenie swoich praw w kwestii nasłonecznienia (a może raczej zacienienia) odbywa się na etapie pozwolenia na budowę a nie uzyskiwanie warunków zabudowy.

Odpowiedz

Iwo Fisz Czerwiec 12, 2012 o 15:58

Cieszę się:). Zdecydowałem się napisać o kwestii zacienienia, bo to jeden z najczęściej podnoszonych argumentów w odwołaniach (obok hałasu, uciążliwości i zanieczyszczenia środowiska). Ponieważ nie ma związania SKO zarzutami z odwołania, to nawet nieskuteczny argument związany z zacienieniem potrafi doprowadzić do uchylenia decyzji, gdy SKO dostrzeże inne uchybienia.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: