Gdy sąsiad będzie ograniczać dostęp światła

W poprzednim wpisie pt. „Warunki zabudowy a dostęp światła słonecznego” pisałem o problemach związanych z sytuacją, gdy planowana inwestycja będzie wpływać na nasłonecznienie nieruchomości.

Temat jest ważny, więc postanowiłem napisać o tej kwestii artykuł, który przeczytasz na portalu www.wyborcza.biz. Zapraszam do lektury!

Iwo Fisz

Iwo Fisz

Specjalizuję się w prawie administracyjnym. Doradzam w zakresie gospodarki nieruchomościami, zagospodarowania przestrzennego oraz ochrony przyrody i środowiska.

Podobne artykuły

2 Komentarze do tego wpisu post

  1. Grzegorz Dziwota pisze:

    Zgadzam się z artykułem. Dochodzenie swoich praw w kwestii nasłonecznienia (a może raczej zacienienia) odbywa się na etapie pozwolenia na budowę a nie uzyskiwanie warunków zabudowy.

    • Iwo Fisz pisze:

      Cieszę się:). Zdecydowałem się napisać o kwestii zacienienia, bo to jeden z najczęściej podnoszonych argumentów w odwołaniach (obok hałasu, uciążliwości i zanieczyszczenia środowiska). Ponieważ nie ma związania SKO zarzutami z odwołania, to nawet nieskuteczny argument związany z zacienieniem potrafi doprowadzić do uchylenia decyzji, gdy SKO dostrzeże inne uchybienia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *