Specustawa przesyłowa podpisana

Iwo Fisz        07 sierpnia 2015        8 komentarzy

Prezydent Bronisław Komorowski, na sam koniec swojej kadencji, podpisał specustawę przesyłową.

Wiadomość ta nie została nagłośniona przez mass media – bardziej zwrócono uwagę na zmianę  Ordynacji podatkowej oraz na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Ustawa, która pozwala na tak daleką ingerencję w prawo własności, przeszła niemal bez echa, przy ekspresowym tempie prac.

Iwo Fisz

{ 8 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Bielawa Sierpień 10, 2015 o 08:36

Witam, czy możemy spodziewać się jakiegoś rozwinięcia tego tematu na łamach bloga? Chodzi mi przede wszystkim o konsekwencje jakie mogą spotkać firmy w tym kontekście.

Odpowiedz

Iwo Fisz Sierpień 10, 2015 o 08:39

Witam!
Jasne, temat będzie rozwijany. A co Pana konkretnie interesuje?

Odpowiedz

Olechnowicz Wrzesień 9, 2015 o 14:15

Były prezydent był osobą, która rządziła nieco marionetkowo, ale nie należy zrzucać winy na stery, w końcu pod ustawą widnieje podpis Komorowskiego. Obecnie jesteśmy w sytuacji kiedy za naszymi plecami rodzi się znaczące porozumienie i tutaj też mass media milczą – mowa o Northstream.

Odpowiedz

Iwo Fisz Wrzesień 14, 2015 o 15:43

Należy pamiętać, że w tworzeniu nowego prawa udział bierze nie tylko Prezydent, ale też inne organy władzy, które zdecydowały się na takie rozwiązania prawne.

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 11, 2015 o 09:04

Również u mnie po zapoznaniu się z powyższym materiałem pozostał pewien niedosyt.

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 25, 2015 o 15:09

Rzeczywiście media nie nagłośniły odpowiednio podpisania ustawy. Zapewne uznano, że zmiana Ordynacji podatkowej będzie bardziej interesować odbiorców.

Odpowiedz

Iwo Fisz Wrzesień 25, 2015 o 15:14

Podobnie, ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego przeszła niemal bez echa…

Odpowiedz

Jan Październik 8, 2015 o 13:09

Co do braku echa, to wystarczy “dobrze” poczytać, bo dyskusja była i to gorąca, choć może nie w mediach. Cały projekt to pomysł PSL i trzeba przyznać, że są skuteczni w przepychaniu swoich projektów. W Sejmie było kilka projektów w tym przedmiocie, ale to ten miał największe poparcie/parcie.
Polecam lekturę stenogramów sejmowych z obrad komisji sejmowych oraz ekspertyz sporządzanych na potrzeby Sejmu.
Po prostu szybko to przegłosowano, bo jakby się wczytać w te ekspertyzy, to nagle okazuje się że to nie do końca może być w zgodzie z prawem

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: