Specustawa przesyłowa podpisana

Prezydent Bronisław Komorowski, na sam koniec swojej kadencji, podpisał specustawę przesyłową.

Wiadomość ta nie została nagłośniona przez mass media – bardziej zwrócono uwagę na zmianę  Ordynacji podatkowej oraz na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Ustawa, która pozwala na tak daleką ingerencję w prawo własności, przeszła niemal bez echa, przy ekspresowym tempie prac.

Iwo Fisz

Iwo Fisz
Podobne artykuły
Specustawa przesyłowa cz. 2
Specustawa przesyłowa cz. 1

 1. Bielawa pisze:

  Witam, czy możemy spodziewać się jakiegoś rozwinięcia tego tematu na łamach bloga? Chodzi mi przede wszystkim o konsekwencje jakie mogą spotkać firmy w tym kontekście.

 2. Olechnowicz pisze:

  Były prezydent był osobą, która rządziła nieco marionetkowo, ale nie należy zrzucać winy na stery, w końcu pod ustawą widnieje podpis Komorowskiego. Obecnie jesteśmy w sytuacji kiedy za naszymi plecami rodzi się znaczące porozumienie i tutaj też mass media milczą – mowa o Northstream.

  • Iwo Fisz pisze:

   Należy pamiętać, że w tworzeniu nowego prawa udział bierze nie tylko Prezydent, ale też inne organy władzy, które zdecydowały się na takie rozwiązania prawne.

 3. Łukasz pisze:

  Również u mnie po zapoznaniu się z powyższym materiałem pozostał pewien niedosyt.

 4. Agnieszka pisze:

  Rzeczywiście media nie nagłośniły odpowiednio podpisania ustawy. Zapewne uznano, że zmiana Ordynacji podatkowej będzie bardziej interesować odbiorców.

 5. Jan pisze:

  Co do braku echa, to wystarczy “dobrze” poczytać, bo dyskusja była i to gorąca, choć może nie w mediach. Cały projekt to pomysł PSL i trzeba przyznać, że są skuteczni w przepychaniu swoich projektów. W Sejmie było kilka projektów w tym przedmiocie, ale to ten miał największe poparcie/parcie.
  Polecam lekturę stenogramów sejmowych z obrad komisji sejmowych oraz ekspertyz sporządzanych na potrzeby Sejmu.
  Po prostu szybko to przegłosowano, bo jakby się wczytać w te ekspertyzy, to nagle okazuje się że to nie do końca może być w zgodzie z prawem

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.