Czy Poznań zapłaci 360 milionów odszkodowań?

Iwo Fisz        10 grudnia 2011        8 komentarzy

Jakiś czasu temu napisałem, że Gminy boją się procesów wynikających z uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Oto przykład:

Kilkudziesięciu deweloperów domaga się rekompensat za zablokowanie inwestycji przez wprowadzenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. (…) Łącznie w podobnych sprawach deweloperzy żądają od miasta 360 milionów złotych odszkodowania. I wbrew temu, co twierdzą miejscy urzędnicy deweloperzy nie są bez szans (cytat z artykułu “Miasto zapłaci 360 mln odszkodowania?”, dostępnego na portalu epoznan.pl)

Planowane dochody budżetowe Poznania na 2011 rok to 2.499.432.618 zł. Oznacza to, że odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości lub za uniemożliwienie korzystania z nieruchomości w dotychczasowy sposób mogą wynieść ponad 14 % planowanych dochodów miasta.

Oczywiście, do czasu aż procesy się zakończą, nie będzie wiadomo ile Poznaniowi przypadnie zapłacić. Może to być jednak znaczne odszkodowanie.

Może się wydawać, że deweloperzy chcą się obłowić kosztem miasta. Musisz jednak pamiętać, że zainwestowali oni w nieruchomości, musieli starać się o kredyty, szukać podwykonawców itp. Miejscowy plan odwrócił sytuację o 180 stopni.

Może więc jednak należy się odszkodowanie, wbrew słowom urzędników z poznańskiego magistratu?

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Temelin Grudzień 10, 2011 o 13:24

Poznań ma mieć 2,5 MILIARDA przychodów za rok 2011 o.0 ?

Odpowiedz

Iwo Fisz Grudzień 10, 2011 o 13:33

Tak podaje magistrat na swojej stronie. Dokładniej, to gmina ma mieć dochód w wysokości 1.880.600.379 zł, a powiat 618.832.239 zł.

Dla porównania, Toruń (gmina i powiat) ma mieć w 2011 r. dochód w wysokości 925.980.000 zł

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

{ 6 trackbacki }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: