Dworzec Centralny po remoncie

Iwo Fisz        07 grudnia 2012        8 komentarzy

Dziś wpis nie do końca związany z zagospodarowaniem przestrzennym. Pod koniec listopada jechałem do Warszawy na rozprawę w sądzie pracy. Wracając, miałem okazję zobaczyć po raz pierwszy Dworzec Centralny po remoncie.

Wnętrze wydało mi się doprowadzone do poprawnego stanu. Może to nie jest wygląd dworca jak w Europie Zachodniej, ale już nie razi jak dawniej.

Okazuje się, że sytuacja poprawiła się tylko częściowo, o czym donosi Gazeta Wyborcza. Jedne z najbardziej widocznych nowości – szklane kubiki stojące w głównej halipękają od wibracji powodowanych przez przejeżdżające pociągi, a najemcy opuszczają zajmowane dotychczas przestrzenie.

Mówiąc szczerze, miałem wrażenie, że Centralny jest jakiś pusty, choć pęknięć kubików nie zauważyłem – a nawet próbowałem tam kupić pocztówki

Iwo Fisz

{ 8 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Anny Grudzień 18, 2012 o 11:29

Jak to się mówi: “cudów nie ma”, ale wygląda znacznie lepiej niż wcześniej. Przynajmniej cieszmy się, że coś się dzieje.

Odpowiedz

Iwo Fisz Styczeń 11, 2013 o 10:14

Wygląd pociągów leży już poza zakresem tematyki bloga, choć problem odczuwam regularnie na własnej skórze :).

Odpowiedz

Herman Grudzień 18, 2012 o 22:46

Te “kubiki” (to chyba nie jest prawidłowa nazwa, bo kubik to raczej coś bardziej prostopadłościennego) w ogóle są tam chyba wciśnięte trochę na siłę. I też miałem wrażenie, jak tam byłem, że jest pustawo, a sam remont dworca był raczej zabiegiem kosmetycznym, niż operacją.

Odpowiedz

Iwo Fisz Grudzień 19, 2012 o 07:35

Herman, a jak określić takie coś? Jasne, że Centralny to nie jest nowa jakość, ale przynajmniej jakaś świeżość :).

Odpowiedz

Pola Grudzień 19, 2012 o 08:52

I udało się kupić kartki? 😉

Swoją drogą masz rację z tą świeżością. Ja Centralny widziałam już parę razy po remoncie – wygląda lepiej, ciut czyściej i ciut ładniej (choć to nie jest najtrafniejsze określenie). Chyba więcej by się nie dało wycisnąć z tego miejsca.

Odpowiedz

Iwo Fisz Grudzień 19, 2012 o 08:56

Nie, nie udało się. Znalazłem je dopiero w przejściu podziemnym w księgarni.

Odpowiedz

Anka Styczeń 11, 2013 o 09:23

Dworzec wygląda teraz akceptowalnie i po ludzku. Martwi mnie tylko, że niedługo będziemy mieć lepsze dworce niż pociągi.

Odpowiedz

Iwo Fisz | Blog o zagospodarowaniu przestrzennym Styczeń 14, 2013 o 16:46

Jakość pociągów pozostaje poza zakresem tego bloga :).

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: