Spalarnia zwłok na Majdanku

Iwo Fisz        23 marca 2012        3 komentarze

To nie jest wpis o tragicznych kartach historii, a o współczesnej inwestycji. Cytując za lubelską Gazetą Wyborczą:

prywatna firma chce zrealizować swoją inwestycję w miejscu, gdzie w czasie II wojny światowej był obóz koncentracyjny (…) Teraz ruch należy do lubelskiego ratusza. Jeśli wyda decyzję o warunkach zabudowy, da zielone światło dla inwestycji. (…) Działka Styksu [tj. inwestora – I.F.] znalazła się poza strefą ochronną wyznaczoną przez ministerstwo kultury, dlatego nie mamy możliwości prawnych blokowania inwestycji (Małgorzata Szlachetka, Firma Styks nie rezygnuje z planów budowy spopielarni).

Tylko kogo winić za taką sytuację – inwestora, który chce zarobić, czy planistów, którzy dopuścili do takiej sytuacji? Iwo Fisz

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Karol Sienkiewicz | Dochodzenie wierzytelności Marzec 25, 2012 o 16:18

Ta firma nazywa się STYKS? A prezes to pewnie CHARON.
Ciekawe, jak to się rozstrzygnie, ale nie wróże sukcesu tej inwestycji. W Hadesie byłoby łatwiej…

Odpowiedz

Verto Kwiecień 21, 2012 o 18:31

Ja tam wróżę sukces, bo to będzie pierwsza spalarnia w Lublinie a pewnie i po tej stronie Wisły. Pewne “koła” najchętniej by całą dzielnicę Majdanek zamieniły w strefę ochronną w której jedyne co można stawiać to “pomniki kupamięci”. To miasto, to żywa dzielnica, ludzie tam rodzą się, żyją, umierają, bawią się i smucą.

Odpowiedz

Iwo Fisz Kwiecień 22, 2012 o 01:08

Spalarnia zwłok jest OK, ale dlaczego w tym miejscu? Nie jestem za tworzeniem historycznej enklawy, ale bez przesady… swoją drogą, jak to zapisać w MPZP? Zakaz budowy krematoriów?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: