Usługi duchowe

Iwo Fisz        24 lutego 2012        Komentarze (1)

Pisałem nie tak dawno o interpretacji miejscowego planu zagospodarowania – o uwzględnianiu istoty prawa własności, o Konstytucji… czas na szarą rzeczywistość.

Cytując za Dziennikiem Bałtyckim:

W lipcu gdańscy radni odebrali prezydentowi prawo do samodzielnego decydowania o przekazywaniu działek za 1 proc. wartości kościołom i związkom wyznaniowym. (…) W planie zagospodarowania działki przekazanej metropolicie za 1 proc. wartości widniał zapis, że będzie przeznaczona pod usługi. Prezydent tłumaczył się później, że kościół to też usługi – duchowe. 

Nie zajmuję się polityką (a zwłaszcza unikam tematu relacji Państwo-Kościół) i nie będę wypowiadał się, czy przekazywanie nieruchomości za 1 % jej wartości jest trafne, czy nie.

Nie ma to w tej sprawie żadnego znaczenia. Nawet jak chce się przekazać nieruchomości Kościołowi, to trzeba stosować regulacje ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i przepisów wykonawczych do tej ustawy.

Co do “usług duchowych” – Google tak reaguje na wpisanie tego hasła: Uzdrowiciel Duchowy, Egzorcysta i NauczycielBioastrorad, Centrum Medycyny Informacyjno-Energetycznej. Z Kościołem to nie ma za wiele wspólnego.

Iwo Fisz

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: