Czy trzeba mieć WZ, żeby posadzić las?

Iwo Fisz        17 września 2012        Komentarze (0)

Przyzwyczailiśmy się, że decyzja o warunkach zabudowy dotyczy wzniesienia budynku albo zmiany sposobu zagospodarowania terenu. Generalnie, konieczność uzyskania decyzji WZ kojarzy się z prowadzeniem robót budowlanych.

Dziś pokażę uregulowanie szczególne, które zrywa z tym schematem. Chodzi o art. 14 ust. 3 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, który stanowi, że:

Grunty przeznaczone do zalesienia określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Oznacza to, że może zostać wydana decyzja o warunkach zabudowy dla lasu. Potwierdza to również wyrok WSA w Białymstoku, w którym wyraźnie wskazano, że wydanie decyzji WZ dla lasu nie ma charakteru wtórnego lub dodatkowego przy budowlanym sposobie zagospodarowania nieruchomości. Dopuszczalne jest wydanie WZ tylko dla lasu, bez wznoszenia obiektów budowlanych.

Od razu powstają problemy – jak ustalić dobre sąsiedztwo? Jak ocenić uzbrojenie terenu?

Przyznam, że nigdy takiej decyzji nie widziałem. Jeśli miałeś styczność z taką decyzją, napisz do mnie korzystając z formularza po prawej stronie.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: