Cień za 24.000 zł

Iwo Fisz        23 sierpnia 2012        Komentarze (0)

W wpisach Warunki zabudowy a dostęp światła słonecznego i Gdy sąsiad będzie ograniczać dostęp światła pisałem o tym, że kwestii zacienienia nie bada się w postępowaniu w sprawie ustalenia warunków zabudowy. Nie zmienia to faktu, że kwestia ta może budzić poważne spory sąsiedzkie.

Świadczy o tym historia ze Swarzędza, gdzie, jak donosi Głos Wielkopolski, sąsiedzi toczą proces związany z zacienieniem nieruchomości przez sąsiedni budynek. Sąd rozpoznający sprawę powołał biegłego, który przez wiele tygodni mierzył długość cieni i wyliczał średnie zacienienie, aby ustalić, czy nie jest ono nadmierne, a jeśli tak – to czy przyczyną jest wspomniany budynek.

I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że jak dotychczas praca biegłego kosztowała 24.000 zł, a proces się jeszcze nie zakończył…

Iwo Fisz

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: