Budowa wiatraków: 182 miliony zł odszkodowania?

Iwo Fisz        09 listopada 2012        2 komentarze

Przeczytałem dzisiaj na portalu koscian.net, że inwestor – spółka Finandvice domaga się od Gminy Krzywiń astronomicznej kwoty 182 milionów złotych odszkodowania związanego z niewprowadzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który pozwalałby na realizację elektrowni wiatrowych.

Na kwotę odszkodowania składają się koszty przygotowania inwestycji (3,2 miliona złotych) oraz utracone korzyści do roku 2039 (179 milionów złotych). Nie ukrywam, że jestem ciekaw sposobu wyliczenia utraconych korzyści, zwłaszcza w świetle amortyzacji urządzeń i możliwych zmian legislacyjnych wpływających na rentowność inwestycji.

Proces toczy się na razie z wyłączeniem jawności, ale myślę, że warto go śledzić. Może  we wlaściwym czasie wystąpię o kopie dokumentów w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej?

Iwo Fisz

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Maria Kwiecień 18, 2013 o 14:39

Jeśli się Pan tylko czegoś dowie to proszę publikować. Z przyjemnością poczytam 🙂

Odpowiedz

Iwo Fisz Kwiecień 18, 2013 o 14:44

Obiecuję śledzić ten temat :).

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: