Budowa wiatraków: 182 miliony zł odszkodowania?

Przeczytałem dzisiaj na portalu koscian.net, że inwestor – spółka Finandvice domaga się od Gminy Krzywiń astronomicznej kwoty 182 milionów złotych odszkodowania związanego z niewprowadzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który pozwalałby na realizację elektrowni wiatrowych.

Na kwotę odszkodowania składają się koszty przygotowania inwestycji (3,2 miliona złotych) oraz utracone korzyści do roku 2039 (179 milionów złotych). Nie ukrywam, że jestem ciekaw sposobu wyliczenia utraconych korzyści, zwłaszcza w świetle amortyzacji urządzeń i możliwych zmian legislacyjnych wpływających na rentowność inwestycji.

Proces toczy się na razie z wyłączeniem jawności, ale myślę, że warto go śledzić. Może  we wlaściwym czasie wystąpię o kopie dokumentów w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej?

Iwo Fisz

Iwo Fisz
Podobne artykuły

2 Komentarze do tego wpisu post

  1. Maria pisze:

    Jeśli się Pan tylko czegoś dowie to proszę publikować. Z przyjemnością poczytam 🙂

  2. Iwo Fisz pisze:

    Obiecuję śledzić ten temat :).

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.