Z ciekawości wpisałem w Google hasło jak zablokować budowę. Najlepsza na świecie wyszukiwarka podpowiada od razu, co jaką budowę chodzi – wiatraka, bloku, sąsiada, stacji bazowej.Wynik – 585.000 wyników. 

Internauci szukają zatem nie tylko pomocy przy realizacji inwestycji, ale również chcą wiedzieć, jak zablokować budowę niechcianego przedsięwzięcia. Względy są różne – budowa sąsiada będzie w ich ocenie szpecić krajobraz, obawiają się, że budowa wiatraka będzie zagrażać ich zdrowiu itp.

O tym, że temat jest istotny, świadczy też artykuł w Rzeczpospolitej (dostęp niestety limitowany).

Z różnych względów, nie będę na forum publicznym pisać o różnych sposobach, które prowadzą do zablokowania – na pewien czas lub trwale – możliwości realizacji inwestycji.    Obecne przepisy prawa dostarczają jednak wielu możliwości, które pozwalają zablokować budowę niechcianego obiektu.

Iwo Fisz

Iwo Fisz

Specjalizuję się w prawie administracyjnym. Doradzam w zakresie gospodarki nieruchomościami, zagospodarowania przestrzennego oraz ochrony przyrody i środowiska.

Podobne artykuły

3 Komentarze do tego wpisu post

  1. Następnym razem, gdy będzie Pan ciekaw czeka szukają internauci dużo bardziej polecam https://adwords.google.com/o/KeywordTool. Przecież wyniki wyszukiwania nie określają popytu, tylko podaż 😉 Pozdrawiam

    • Iwo Fisz pisze:

      Pani Agnieszko, oczywiście ma Pani rację. Sprawdzałem tę frazę na Google Keywords, ale bez efektów. Bardziej chodziło mi jednak o skalę zjawiska, niż o dokładną ilość trafień. Pozdrawiam!

  2. […] o warunkach zabudowy jest często powoływane w odwołaniu od niechcianej inwestycji. Jeśli chcesz zablokować budowę, to warto zastanowić się nad prawidłowością określenia granic obszaru analizy urbanistycznej, […]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *