Nowa ustawa o ustroju rolnym – odroczona?

Iwo Fisz        14 grudnia 2015        5 komentarzy

Wyroki Trybunału Konstytucyjnego i problemy z ich publikacją przyćmiły ostatnio wszelkie inne tematy.

W cieniu tych poważnych kwestii z prof. A. Rzeplińskim, S. Piotrowiczem oraz B. Kempą w rolach głównych (względnie – najbardziej eksponowanych), przebiegają prace nad zmianą ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, którą uchwalono 5 sierpnia 2015 r.

Otóż 1 grudnia wpłynął projekt ustawy, która odracza wejście w życie nowej ustawy do 1 maja 2016 r. 9 grudnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyraziła pozytywne zdanie o projekcie, nie wnosząc uwag.

Jest zatem szansa, że nowe przepisy wejdą w życie dopiero w maju, co zbiegnie się z zakończeniem 12-letniego okresu ochronnego, liczonego od wejścia Polski do UE.

Trudno przewidzieć czy i kiedy zmiana ustawy zostanie przyjęta przez Sejm i Senat oraz podpisana przez Prezydenta. Biorąc pod uwagę tempo ostatnich prac ustawodawczych, może to nastąpić niezwłocznie.

Iwo Fisz

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Maria Grudzień 15, 2015 o 14:07

Bardzo ciekawy wpis, polecam! 🙂

Odpowiedz

Grzegorz Grudzień 16, 2015 o 08:40

Czy uważa Pan że to lepiej, że będzie odroczona?

Odpowiedz

Iwo Fisz Grudzień 17, 2015 o 09:05

Delikatnie mówiąc, nie jestem fanem nowej regulacji, ale jeśli ma ona wejść w życie, to myślę, że byłoby lepiej, aby zapewnić więcej czasu na przygotowanie się do tak daleko idących zmian.

Odpowiedz

https://geo-osnowa.pl/ Sierpień 15, 2017 o 08:53

bardzo ciekawy i pouczający artykuł!!!

Odpowiedz

olena Lipiec 11, 2018 o 10:49

Bardzo ciekawy wpis!!!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: