Odroczenie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego – przyjęte przez Sejm

Iwo Fisz        18 grudnia 2015        4 komentarze

W poniedziałek pisałem, że nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego ma szanse opóźniona i wejść w życie dopiero w maju.

Aktualne informacje są takie, że projekt jest po III czytaniu i został przyjęty głosami posłów PiS, Kukiz15 i .Nowoczesnej, przeciw byli posłowie PO i PSL (co do zasady).

Biorąc pod uwagę tempo prac parlamentarnych, szansa na wprowadzenie nowej ustawy przed końcem roku wydaje się być realna.

Iwo Fisz

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

KAROLINA Styczeń 2, 2016 o 12:01

Witam!
Czy udało się przesunąć termin na maj wejścia w życie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego?

Odpowiedz

Iwo Fisz Styczeń 7, 2016 o 08:24

Tak, proszę sprawdzić najnowyszy wpis.

Odpowiedz

Lidia Kwiecień 2, 2016 o 08:55

zamierzem kupic dom na dolnym slasku z dzialka 1,4 ha. To czesciowo grunty rolne, nie objete programem zagospodarowania przestrzennego. To wies, a wlasciwie osada. Wyobrazam sobie wlasnie tam spedzenie mojego przyszlego zycia.
Niestety sprzedajacy oswiadczyl mi, ze moga byc problemy z kupnem po 01.05.16. ze wzgledu na wejscie nowej ustawy. Nie zdobede calej sumy do 30.04. (banki maja swoje terminy), nie uda mi sie tego przyspieszyc. Czy kupno moze byc problemem? Na dzialce stoi dom, stodola itd. Jak wyglada ich kupno? Istnieje mozliwosc sporzadzenia umowy kupna juz w kwietniu (i ev. czesciowa wplata pieniedzy) oraz wplata reszty dopiero w maju?

Odpowiedz

Iwo Fisz Kwiecień 2, 2016 o 21:21

Może być to problem, ale szczegóły wymagają przeanalizowania dokumentów dotyczących tej nieruchomości. Zapraszam do kontaktu bezpośrednio ze mną.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: