Odroczenie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego – przyjęte przez Sejm

W poniedziałek pisałem, że nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego ma szanse opóźniona i wejść w życie dopiero w maju.

Aktualne informacje są takie, że projekt jest po III czytaniu i został przyjęty głosami posłów PiS, Kukiz15 i .Nowoczesnej, przeciw byli posłowie PO i PSL (co do zasady).

Biorąc pod uwagę tempo prac parlamentarnych, szansa na wprowadzenie nowej ustawy przed końcem roku wydaje się być realna.

Iwo Fisz

Iwo Fisz

Specjalizuję się w prawie administracyjnym. Doradzam w zakresie gospodarki nieruchomościami, zagospodarowania przestrzennego oraz ochrony przyrody i środowiska.

Podobne artykuły

4 Komentarze do tego wpisu post

 1. KAROLINA pisze:

  Witam!
  Czy udało się przesunąć termin na maj wejścia w życie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego?

 2. Lidia pisze:

  zamierzem kupic dom na dolnym slasku z dzialka 1,4 ha. To czesciowo grunty rolne, nie objete programem zagospodarowania przestrzennego. To wies, a wlasciwie osada. Wyobrazam sobie wlasnie tam spedzenie mojego przyszlego zycia.
  Niestety sprzedajacy oswiadczyl mi, ze moga byc problemy z kupnem po 01.05.16. ze wzgledu na wejscie nowej ustawy. Nie zdobede calej sumy do 30.04. (banki maja swoje terminy), nie uda mi sie tego przyspieszyc. Czy kupno moze byc problemem? Na dzialce stoi dom, stodola itd. Jak wyglada ich kupno? Istnieje mozliwosc sporzadzenia umowy kupna juz w kwietniu (i ev. czesciowa wplata pieniedzy) oraz wplata reszty dopiero w maju?

  • Iwo Fisz pisze:

   Może być to problem, ale szczegóły wymagają przeanalizowania dokumentów dotyczących tej nieruchomości. Zapraszam do kontaktu bezpośrednio ze mną.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *