Odroczenie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego – przyjęte przez Sejm

W poniedziałek pisałem, że nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego ma szanse opóźniona i wejść w życie dopiero w maju.

Aktualne informacje są takie, że projekt jest po III czytaniu i został przyjęty głosami posłów PiS, Kukiz15 i .Nowoczesnej, przeciw byli posłowie PO i PSL (co do zasady).

Biorąc pod uwagę tempo prac parlamentarnych, szansa na wprowadzenie nowej ustawy przed końcem roku wydaje się być realna.

Iwo Fisz

Iwo Fisz
Podobne artykuły

4 Komentarze do tego wpisu post

 1. KAROLINA pisze:

  Witam!
  Czy udało się przesunąć termin na maj wejścia w życie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego?

 2. Lidia pisze:

  zamierzem kupic dom na dolnym slasku z dzialka 1,4 ha. To czesciowo grunty rolne, nie objete programem zagospodarowania przestrzennego. To wies, a wlasciwie osada. Wyobrazam sobie wlasnie tam spedzenie mojego przyszlego zycia.
  Niestety sprzedajacy oswiadczyl mi, ze moga byc problemy z kupnem po 01.05.16. ze wzgledu na wejscie nowej ustawy. Nie zdobede calej sumy do 30.04. (banki maja swoje terminy), nie uda mi sie tego przyspieszyc. Czy kupno moze byc problemem? Na dzialce stoi dom, stodola itd. Jak wyglada ich kupno? Istnieje mozliwosc sporzadzenia umowy kupna juz w kwietniu (i ev. czesciowa wplata pieniedzy) oraz wplata reszty dopiero w maju?

  • Iwo Fisz pisze:

   Może być to problem, ale szczegóły wymagają przeanalizowania dokumentów dotyczących tej nieruchomości. Zapraszam do kontaktu bezpośrednio ze mną.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.