Planowanie i Zagospodarowanie Przestrzenne – UWM 11.04.2014

Tydzień temu, 11 kwietnia 2014 r., miałem przyjemność uczestniczyć w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Planowanie i Zagospodarowanie Przestrzenne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Spotkanie miało charakter interdyscyplinarny – uczestniczyli w nim m.in. geodeci, urbaniści, rzeczoznawcy majątkowi i prawnicy

Konferencja była bardzo udana i zaowocowała ciekawą dyskusją, zwłaszcza w zakresie dotyczącym roli samorządowych kolegiów odwoławczych w wydawaniu decyzji administracyjnych z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz kontroli nad tymi decyzjami, sprawowanymi przez sądy administracyjne.

W publikacji pokonferencyjnej będziesz można przeczytać referat pt. Doręczenia pism procesowych w sprawach decyzji lokalizacyjnych. Problemy praktyczne i postulaty de lege ferenda, autrostwa dr. Tomasza Brzezickiego i mojego.

Iwo Fisz

Iwo Fisz
Podobne artykuły

2 Komentarze do tego wpisu post

  1. Jadwiga pisze:

    Pomocy – urząd gminy przekształcił mi działkę z rolnej na leśną ZL. Sąsiednia działka jest zalesiona ok. 50 letnim lasem i z kolei za nią są dwie działki porośnięte ok. 10-15 letnimi samosiejkami. Na mojej działce ok. 1/2 jej części wcześniej tj. do ubiegłego roku były 3-letnie samosiejki, które zostały usunięte natomiast pozostała część tj. 1/2 nie była porośnięta. Jestem zdziwiona, że moja działka przez ok. 3 lat była porośnięta częściowo (o. 1/3 jej części) samosiejkami i zrobili z niej w całości las, natomiast dwie sąsiadujące działki za tym lasem są jako rolne. Zgroza co ta gmina wyczynia. Robi las z działki gdzie nie było żadnego drzewa kilkunastoletniego tylko trochę samosiejek na jej części a teraz gmina sobie ją zmienia na las a inne sąsiadujące ale z drugiej strony tego 50 letniego lasu porośnięte kilkunastoletnimi samosiejkami ich nie interesuje. Mam wrażenie, że ktoś pomylił działki, zamiast zrobić sąsiadujące ale z drugiej strony działki jako las to zrobił praktycznie z mojej rolnej las. Co mogę teraz z tym zrobić, jestem tak wkurzona na maksa, że hej.

    • Iwo Fisz pisze:

      Przyznam, że nie do końca rozumiem co się stało – czy uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który obejmuje Pani nieruchomość?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.