Prawnicy zagraniczni: spółka komandytowo-akcyjna

Iwo Fisz        12 września 2011        Komentarze (0)

Od 13 września 2011 r. – czyli od jutra – obowiązuje nowelizacja ustawy o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczypospolitej Polskiej (treść nowelizacji można przeczytać tutaj: http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2011,nr,178/poz,1058,ustawa-o-zmianie-ustawy-o-swiadczeniu-przez-prawnikow-zagranicznych-pomocy.html).

Nowelizacja rozszerzyła katalog form prawnych, w której może być świadczona pomoc prawna o spółki komandytowo-akcyjne.

Czy to dobry pomysł? Tak. Nie ma powodu, aby ograniczać możliwość prowadzenia działalności o spółkę, gdzie możliwe jest zaangażowanie kapitału poprzez udział akcjonariuszy.

Pozostaje pytanie, które istniało przed nowelizacją – dlaczego prawnicy spoza UE nie mogą prowadzić działalności w formie spółki cywilnej i w formie spółki partnerskiej?

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: