Zakopane – 3,5 miliona odszkodowania

Iwo Fisz        29 grudnia 2011        7 komentarzy

Niedawno pisałem o problemach Poznania z roszczeniami odszkodowawczymi po wprowadzeniu miejscowego planu zagospodarowania. Możecie przeczytać o tym tutaj i tutaj. Takie problemy mają również inne miasta. Przykładem jest Zakopane i spór ze spółką Ekorem Inwestycje spółka z o.o.

 Spółka jest właścicielem nieruchomości o powierzchni 3.600 m2, gdzie miał powstać budynek wielorodzinny o powierzchni ok. 2.500 m2. W wyniku wprowadzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, teren ten nie mógł zostać przeznaczony pod zabudowę.

Deweloper pozwał gminę o zapłatę odszkodowania w kwocie 12 milionów złotych. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zasądził od Zakopanego 3,5 miliona złotych. Wyrok nie jest prawomocny – miasto zapowiada apelację. Zaskarżanie wyroku rozważa też spółka, ponieważ nie uwzględniono jej żądań w całości.

Poza znaczną wartością dochodzonych roszczeń, pikanterii sprawie dodaje fakt, iż zdaniem Ekorem Inwestycje sp. z o.o., zakopiański magistrat celowo opóźniał postępowanie w sprawie wydania warunków zabudowy, co spowodowało, że został ustalony miejscowy plan zagospodarowania. Uchwalenie planu miejscowego zmieniło przeznaczenie obszaru, na którym położona jest działka spółki i uniemożliwiła zabudowę.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

bogusz Kiszela Sierpień 20, 2017 o 23:21

Zakopane – 3,5 miliona odszkodowania

Dzień dobry, to sprawa mojego ojca, przegraliśmy w wyższych instancjach dziś stasburg

Mam inne takie sprawy, jest Pan zainteresowany doradztwem?

Odpowiedz

Iwo Fisz Sierpień 30, 2017 o 15:31

Odpowiedziałem Panu na email o tej treści.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

{ 5 trackbacki }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: