Informacja publiczna: organ samorządu doktorantów

Iwo Fisz        30 maja 2011        3 komentarze

Organ samorządu doktorantów jest zobowiązany do udostępniania informacji publicznej.

Dlaczego?

Ponieważ dysponuje on majątkiem publicznym. Stanowi o tym art. 202 ust. 6 zd. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. o szkolnictwie wyższym z związku z art. 208 ust. 2 tej ustawy:

Organy samorządu studenckiego decydują w sprawach rozdziału środków finansowych przeznaczonych przez organy uczelni na cele studenckie.

Podmioty dysponujące majątkiem publicznym są zobowiązane do udostępniania informacji publicznej (art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej). Ten sam przepis ma zastosowanie np. do Polskiego Związku Działkowców.

W konsekwencji, organ samorządu doktorantów ma obowiązek udostępniać informacje publiczne. Stanowisko to potwierdził WSA w Krakowie w wyroku z dnia 15 kwietnia 2011 r., wydanym w sprawie rozpoznanej pod sygnaturą III SA/Kr 963/10.

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

temelin Maj 30, 2011 o 23:51

a żeś mnie rozjebał z tymi działkowcami

Odpowiedz

Iwo Fisz Czerwiec 6, 2011 o 18:08

Niedługo napiszę coś więcej o Polskim Związku Działkowców :).

Odpowiedz

temelin Czerwiec 7, 2011 o 01:21

Napisz, napisz, bo to cholernie ciekawa instytucja o dość niejasnej praktyce działania 😛

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: