Prywatność na portalach społecznościowych

Dziś polecam wywiad z Wojciechem Wiewiórowskim, generalnym inspektorem ochrony danych osobowych, znajdujący się na portalu gazetaprawna.pl: Lepiej mieć zgodę znajomych na publikację w internecie.

Ochrona danych osobowych (w tym danych wrażliwych) na portalach społecznościowych typu Facebook czy Twitter staje się coraz bardziej palącym problemem. Ktoś powiedział, że cokolwiek się umieści w sieci, to zostaje tam już na zawsze.

Ciężko stwierdzić, czy to prawda – ale warto zastanowić się nad problemami prawnymi, które wiążą się z funkcjonowaniem portali społecznościowych: ochrona wizerunku i dóbr osobistych, ochrona danych osobowych, problemy jurysdykcji w przypadku naruszenia prawa przez innych uczestników portali czy przez jego administratora czy adekwatność procedur sądowych i administracyjnych w przypadku zaistnienia naruszenia (w sieci wirtualne życie toczy się bardzo szybko, a postępowania przed odpowiednimi organami – nie zawsze).

Iwo Fisz

Specjalizuję się w prawie administracyjnym. Doradzam w zakresie gospodarki nieruchomościami, zagospodarowania przestrzennego oraz ochrony przyrody i środowiska.

Podobne artykuły

Komentarz do tego wpisu post

  1. temelin pisze:

    Przypomniało mi się, ka Twardy domagał się pousuwania od wszystkich każdej fotki na NK, na której się znajdował 😀

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *